Innseilingen - byggetrinn 2 er i gang
Arbeidet med byggetrinn 2 av Innseilingen på Værste i Fredrikstad er nå i gang. Byggetrinnet skal etter planen stå ferdig september 2027. Prosjektet er en del av den omfattende utviklingen av Værste-området, der det tidligere Fredrikstad Mekaniske Verksted nå forvandles til en ny og moderne bydel.
Innseilingen består totalt av fire byggetrinn og vil ferdigstilt romme rundt 300 leiligheter. Ove Skår AS er entreprenør, mens byggherre er Glombo Brygge AS, som eies av Værste Syd, Stene Stål Holding AS og Solid Eiendom AS.
Jotne Ankers er en del av prosjektet og leverer spilerekkverk til balkongene. I de innvendige betongtrappene leverer vi spilevegger med håndløper, både i trappeøyet og langs vegg.
Vi er stolte av å bidra med våre løsninger til utviklingen av Innseilingen og den nye bydelen på Værste.